Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Návrat převratu - vernisáž výstavy Tomáše Kudely

ČTVRTEK 2/03/2023
START: 20:00

Zobrazit celý program klubu →

Přijďte si prohlédnout soubor obrazů a soch, které výtvarník Tomáš Kudela vytvořil od roku 2004.
Čeká vás přípitek, DJ Cubik a kvalitní umění na místě, kde se baví ti, kteří nepíší, ale o kterých se píše, s těmi, kteří píší a nikdo o nich nepíše. O úvodní slovo se postará architekt Jan Mayer z Linhartovy nadace.
 
Tomáš Kudela - Od začátku 90. let, a nejspíš i dříve, si Tomáš dává záležet na tom, aby žil jediným přijatelným způsobem, po svém. Ať už hrál na baskytaru v kapele Jean Marais, kreslil, maloval nebo vypomáhal s nějakou designérskou prací, Tomáš vždycky jel na plné pecky ve všech aspektech svého života. Někdy dobře, někdy špatně, ale vždy provokativně a určitě se nezapomíná. Většina kulturní veřejnosti z první vlny postkomunistických happeningů má nějaký Kudelův příběh a stejně jako u jiných jemu podobných jsou ty příběhy tím lepší, vtipnější a snáze se s nimi ztotožňuje, čím dál jsou v minulosti. Ne proto, že by v nich nebyla tragédie nebo frustrace, ale proto, že Tomáš přes to všechno zůstal věrný sám sobě. A to je sakra v pořádku.
Díla budou na místě k vidění do konce dubna.
kurátorka výstavy: Simona Kožuchová (Artstorium)